У Єгипті група археологів знайшла стародавній палац біля храму Рамзеса II

Група археологів з Нью-Йорка відкрила стародавній єгипетський палац на місті королівського храму. Це підтвердили в Міністерстві античності Єгипту. Віднайдена споруда примикає до храму Рамзеса II в древньому місті Абідос, де були поховані кілька інших єгипетських правителів.

Як повідомляє Newsweek, вчені віднайшли структуру під час розкопок на місці храму, пише видання "День".

 Фото: newsweek.com

Як розповів дослідник Самех Іскандер з Університету Нью-Йорка, команда знайшла кам’яну доріжку біля південно-західного входу. Вона привела дослідників до входу в іншу будівлю, прикрашену картушем – поміткою з ієрогліфів, яка вказує на приналежність монарху.

Як виявилося, знаки говорили про фараона Рамзеса II.

Археологи також відкопали наріжні камені храму, які були прикрашені такими ж королівськими символами. Ці написи, а також нещодавно відкриті склепіння допоможуть вчених краще зрозуміти роль соборів тих часів. Професор Джоан Флетчер з Університету Йорка сказала Newsweek, що знахідна не безпрецедентна.

Приміром, поховальний храм фараона Рамзес III у Луксорі теж був доповнений королівським палацом поруч.

Читайте також:

На дні Нілу знайшли легендарний корабель, описаний ще Геродотом

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.