АНОНС: Підведення підсумків Всеукраїнський бібліотечний "Біографічний рейтинг – 2018"

Хто стане лауреатом? Чиї видання дістали найвищу оцінку експертів?

Понад 30 провідних науковців із різних міст України, представники різних наукових шкіл і царин гуманітаристики – серед експертів.

 

238 видань із усіх областей країни, що увійшли до Довгих списків у 7-ми номінаціях.

«Дух і Літера», «Видавництво УКУ», «Видавництво О. Савчука», «Парламентське видавництво», «ВСЛ», «Академперіодика», «Либідь», «Апріорі» та ще кількадесят видавців – у ТОП-10.

Провідні книгозбірні з усіх куточків країни від Закарпаття до Одеси – в ТОП-10.

Хто стане лауреатом?

Дізнаєтеся 4 червня 2019 р. у головному корпусі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (м. Деміївська, Голосіївський просп., 3) під час підведення підсумків Всеукраїнського бібліотечного Біографічного рейтингу–2018.

Із 11-00 до 12-30 у залі засідань НБУВ пройде Круглий стіл, присвячений відзначенню 100-річчя від часу заснування Біографічної комісії УАН та 25-річчя ІБД, а також концептуальним засадам організації Біографічного рейтингу.

О 13-00 у Шевченковій (виставковій) має розпочатися церемонія підведення підсумків та нагородження переможців Всеукраїнського бібліотечного Біографічного Рейтингу–2018.

Час: 4 червня, вівторок, 11.00

Місце: Головний корпус Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, М. Деміївська, Голосіївський просп.,3

До участі запрошуються вчені та бібліотечні працівники, культурні діячі, видавці, журналісти – усі, кого цікавлять проблеми стану, завдань і перспектив розвитку вітчизняної біографіки та поширення історико-біографічних знань.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.