В неіснуючому лемківському селі врятували церковну дзвіницю
Група любителів Низьких Бескидів врятувала історичну церковну дзвіницю ХІХ століття від повного руйнування в неіснуючому селі Поляни-Суровичні.
Про це повідомляє видання "Наше Слово".
![](/images/doc/b/f/bf52a33-0001.jpg)
Справа стосується села Поляни-Суровичні у ґміні Команча, яке сьогодні є долиною, де ніхто не живе. А воно до 1946 року нараховувало більше тисячі мешканців (майже самих лемків). У селі була дерев'яна греко-католицька церква Святого Архангела Михаїла з окремою дзвіницею.
![Оригінальний малюнок дзвінниці та церкви з 1926 року української малярки Олени Кульчицької](/images/doc/e/9/e98abdb--riginal-nij-maljunok-dzvinnitsi-ta-tserkvi-z-1926-roku-ukrajins-koji-maljarki--leni--ul-chits-koji.jpg)
Ця дзвіниця – єдиний об'єкт, який нині свідчить про існування села. Протягом багатьох років дзвіницею ніхто не цікавився. Її могло не бути, але у варшавському туристичному середовищі народилася ідея її відбудови.
![](/images/doc/0/c/0c8487c-0003.jpg)
З 2012 року цей об'єкт, власником якого є Братство греко-католицької молоді "Сарепта", поетапно відновлювався. Вдалося відремонтувати знищені мури дзвіниці (основні праці виконало товариство "Маґурич") та споруджено тимчасовий дах. Останнім етапом робіт було встановлення купола на дзвіниці.
![](/images/doc/3/7/37a2d4d-0004.jpg)