У Єгипті вперше відреставрують саркофаг фараона Тутанхамона

У Єгипті розпочався процес реставрації саркофага фараона Тутанхамона — вперше з 1922 року, коли археологи знайшли саркофаг.

Про це повідомляє Громадське із посиланням на AP.

Репліка саркофага Тутанхамона на виставці у Нюрнбергу, Німеччина, 11 жовтня 2013 року
Репліка саркофага Тутанхамона на виставці у Нюрнбергу, Німеччина, 11 жовтня 2013 року
Фото: EPA/DANIEL KARMANN

Спеціалісти планують провести всі необхідні роботи за 8 місяців, вони працюють у Великому Єгипетському музеї поблизу Каїра.

Як зазначив міністр старожитностей Єгипту Халед аль-Анані, саркофаг дуже крихкий, бо його ніколи не реставрували. Процес реставрації зокрема передбачає повторну фіксацію золотих шарів, які випали із саркофага.

Для довідки. Тутанхамон — хлопчик-фараон з 18-ї династії Нового царства, який зійшов на престол у 9 років і помер у 18-19 років. Він правив у 1332-1323 роках до Р.Х.

Майже не пошкоджену гробницю Тутанхамона поблизу Луксора в 1922 році знайшов британський археолог Говард Картер.

Нагадуємо, на початку 2019 року в Єгипті закінчили 9-річну реставрацію гробниці Тутанхамона.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.