У Луцьку горіла старовинна будівля колишнього монастиря. ФОТО

Пожежа в будівлі Луцького гарнізонного військового госпіталя сталася в ніч на 20 вересня

Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

Горів дах госпіталю, вогонь охопив площу 500 квадратних метрів. Пацієнти були евакуйовані, постраждалих немає. О 5-й ранку пожежу ліквідували. 

Як уточнюють "Волинські новини", вогонь повністю знищив дах і частину верхнього поверху.

 
Пожежа, фото з висоти
volynnews

Будівля на вулиці Сенаторки Левчанівської є пам'яткрю архітектури національного значення.

 
дснс

Раніше тут був розташований монастир тринітаріїв - католицького чернечого ордену. Бароковий комплекс, який складався з костелу та власне монастиря, спорудили у 1720-х роках - за часів Речі Посполитої. У XIX столітті, коли Волинь належала Російській імперії, тринітарський монастир був ліквідований. Костел розібрали, а монастирську будівлю передали суду. 

 
Будівля монастиря до пожежі
kotys olexandr, wikipedia

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"