У Софії Київській показують раритети з бібліотеки собору

На території Софійського собору розпочала роботу виставка «Раритети з бібліотеки Софії Київської XVІ-XVIII ст.»

Про це повідомляє сайт заповідника "Софія Київська".

Відвідувачі можуть побачити справжні королівські привілеї, царські та патріарші грамоти, рукописи та стародруки. Всі документи є справжніми, походять з архіву та бібліотеки Святої Софії та датовані XVI-XVIII століттями.

 

Експонати виставки постійно зберігають Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського. 

НБУВ та "Софія Київська" вирішили влаштувати таку виставку через великий інтерес до подібного заходу в травні. Тоді в музеї "Будинок митрополита" експонувалась унікальна настільна грамота 1708 р. царя Петра І на зведення в сан митрополита Йоасафа Кроковського, яка була вивезена з України під час Другої світової війни та нещодавно повернулася до України

Виставка "Раритети з бібліотеки Софії Київської XVІ-XVIII ст." триватиме з 18 вересня по 9 жовтня 2019 року.

Пастор з Майдану Ральф-Ґергард Гаска

Якщо ці події нас чомусь навчають, то ось чому: перед силою цих багатьох «маленьких» людей, які з вірою у Господа ідуть своїми дорогами, не встоять жодні тирани і диктатори, і всі самозакохані та байдужі можновладці мають боятися їх, бо не вони переможуть.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Хто вбив Галю?

Нещодавно в українському медіа-просторі з’явилася стаття Наталії Крестовської, присвячена різноманітним видам історичних фейків та методам боротьби з ними на прикладі поширених в сучасному українському суспільстві міфах.
Ще одна фейк-фольк-хісторі, що періодично набуває популярності в українському суспільстві – це «істинний» варіант широковідомої народної пісні про Галю «Їхали козаки із Дону додому».

Оксамитова (Р)еволюція у Чехословаччині

17 листопада 1989 року силовики брутально били студентів: кількість поранених людей сягала декількох сотень. Ще того ж вечора Прагою розійшлася новина, що поліціанти забили до смерті одного студента, ця ж інформація миттєво поширилась і в західних ЗМІ.