Директорку Національного музею історії України відсторонили

Комісія Міністерства культури України розпочала перевірку в Національному музеї історії України.

Про це повідомляє сайт НМІУ.

 

У повідомленні також йдеться про те, що перевірку спричинено "скаргою невеликої групи співробітників НМІУ, яким не до вподоби рух музею".

На час перевірки відсторонено від виконання обов'язків генерального директора НМІУ Тетяну Сосновську, "що спричинило занепокоєння значної частини колективу".

Наказа про перевірку підписав Державний секретаре, голова комісії з проведення ліквідації Міністерства культури України Ростислав Карандєєв.

Виконувачем обов'язків генерального директора НМІУ на період перевірки призначено одного з авторів згаданої скарги. 

"Колектив Національного музею історії України сподівається, що рішення комісії буде об'єктивним і неупередженим", - додають автори повідомлення на сайті музею.

Тетяна Сосновська у Facebook повідомила, що незабаром детально прокоментує ситуацію, що склалася.

"Бачу, що настав час порушити мовчання, бо намагання навести лад у фондах вкотре спричинило до шаленої турбулентності. І інші питання - тільки привід до криків і вимог "приберіть її". Справжні причини - фонди і облік", - пише вона.

Директорка також відзначила "очевидну заангажованість" міністерської комісії, що відвідала музей.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.