Директорку Національного музею історії України відсторонили

Комісія Міністерства культури України розпочала перевірку в Національному музеї історії України.

Про це повідомляє сайт НМІУ.

 

У повідомленні також йдеться про те, що перевірку спричинено "скаргою невеликої групи співробітників НМІУ, яким не до вподоби рух музею".

На час перевірки відсторонено від виконання обов'язків генерального директора НМІУ Тетяну Сосновську, "що спричинило занепокоєння значної частини колективу".

Наказа про перевірку підписав Державний секретаре, голова комісії з проведення ліквідації Міністерства культури України Ростислав Карандєєв.

Виконувачем обов'язків генерального директора НМІУ на період перевірки призначено одного з авторів згаданої скарги. 

"Колектив Національного музею історії України сподівається, що рішення комісії буде об'єктивним і неупередженим", - додають автори повідомлення на сайті музею.

Тетяна Сосновська у Facebook повідомила, що незабаром детально прокоментує ситуацію, що склалася.

"Бачу, що настав час порушити мовчання, бо намагання навести лад у фондах вкотре спричинило до шаленої турбулентності. І інші питання - тільки привід до криків і вимог "приберіть її". Справжні причини - фонди і облік", - пише вона.

Директорка також відзначила "очевидну заангажованість" міністерської комісії, що відвідала музей.

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.