У Сибіру знайшли тіло "цуценяти", якому 18 тисяч років

Дослідники намагаються з'ясувати вид "цуценяти", якому близько 18 тисяч років. Вчені досі не можуть із впевненістю сказати, це вовк чи собака.

Про це повідомляє ВВС.

Відомо, що тварині, на момент смерті було 2 місяці. Тіло добре зберіглося, бо перебувало у сибірській вічній мерзлоті.

 
LOVE DALEN

Цуценяті дали прізвисько Догор, що в перекладі з якутської мови означає "друг".

Метод секвенування ДНК дозволив з'ясувати, що йому близько 18 тисяч років, але не дав змоги визначити, до якого виду він належить - так само, як і встановити причину його смерті.

Дослідник Дейв Стентон зі шведського Центру палеогенетики у розмові з CNN не виключив, що цуценя може бути представником виду, який є спільним предком вовка і собаки.

 
SERGEY FEDOROV

Ще один дослідник того ж центру, Лав Дален у своєму твіттері написав, що Догор - це "можливо, найстаріший собака, якого коли-небудь знаходили".

Вважається, що собаки - нащадки вовків, які в якийсь момент виділилися в окремий вид. Але питання про те, коли саме це сталося, досі є предметом суперечок.

 
SERGEY FEDOROV

У дослідженні, оприлюдненому у 2017 році, озвучується думка, що одомашнення вовка відбулося від 20 до 40 тисяч років тому.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.