У Франції обікрали знаменитий середньовічний собор. ФОТО

В ніч на понеділок, 4 листопада, невідомі протаранили автомобілем вхідні двері в середньовічний Олоронський собор на півдні Франції, та обікрали його.

Про це повідомляє Міжнародне радіо Франції з посиланням на радіо France Bleu Béarn.

 

Троє зловмисників приблизно о другій годині ночі на автомобілі протаранили бічні вхідні двері в собор. За попередніми даними, на капот машини вони прикріпили стовбур дерева.

 
larepubliquedespyrenees.fr, Gildas Boënnec

Увірвавшись всередину, вони спиляли ланцюг, що захищав скарби собору. Було вкрадено вироби з дорогоцінних металів, які використовуються на літургії (потири, дароносиці і інші предмети). Деякі цінні речі були розбиті і залишені в соборі.

 
LAREPUBLIQUEDESPYRENEES.FR, GILDAS BOËNNEC

"Ці скарби безцінні", - зазначив мер міста Ерве Люкберей.

Крадії втекли з місця злочину. Вранці в понеділок їх продовжували розшукувати.

 
LAREPUBLIQUEDESPYRENEES.FR, GILDAS BOËNNEC

Довідка. Олоронський кафедральний собор Святої Марії входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1998 року. Це один з етапів на знаменитій паломницької дорозі до ймовірної могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела.

Собор вже переживав пожежі в XIII-XIV століттях, був пограбований в XVI столітті в ході релігійних воєн. Його відновлювали і добудовували аж до середини XVII століття, а потім реставрували.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.