У Франції обікрали знаменитий середньовічний собор. ФОТО

В ніч на понеділок, 4 листопада, невідомі протаранили автомобілем вхідні двері в середньовічний Олоронський собор на півдні Франції, та обікрали його.

Про це повідомляє Міжнародне радіо Франції з посиланням на радіо France Bleu Béarn.

 

Троє зловмисників приблизно о другій годині ночі на автомобілі протаранили бічні вхідні двері в собор. За попередніми даними, на капот машини вони прикріпили стовбур дерева.

 
larepubliquedespyrenees.fr, Gildas Boënnec

Увірвавшись всередину, вони спиляли ланцюг, що захищав скарби собору. Було вкрадено вироби з дорогоцінних металів, які використовуються на літургії (потири, дароносиці і інші предмети). Деякі цінні речі були розбиті і залишені в соборі.

 
LAREPUBLIQUEDESPYRENEES.FR, GILDAS BOËNNEC

"Ці скарби безцінні", - зазначив мер міста Ерве Люкберей.

Крадії втекли з місця злочину. Вранці в понеділок їх продовжували розшукувати.

 
LAREPUBLIQUEDESPYRENEES.FR, GILDAS BOËNNEC

Довідка. Олоронський кафедральний собор Святої Марії входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1998 року. Це один з етапів на знаменитій паломницької дорозі до ймовірної могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела.

Собор вже переживав пожежі в XIII-XIV століттях, був пограбований в XVI столітті в ході релігійних воєн. Його відновлювали і добудовували аж до середини XVII століття, а потім реставрували.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.