У "Церкві з черепів" у Чехії заборонять фотозйомку з 1 січня 2020 року

Цвинтарна церква Всіх Святих на околиці міста Кутна Гора на півночі Чехії з 1 січня 2020 року вводить заборону на фото- і відеозйомку всередині церкви.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на Reuters.

 

"Ми хочемо, щоб у цьому місці панувала урочиста атмосфера, повернути йому духовний характер. Крім того, нікому не повинні загрожувати палиці для селфі", — заявила директорка парафіяльної опікунської ради Радка Крейчі.

Зараз осуарій або Костніцу відвідує близько 300 тисяч осіб щорічно, це одна з найвідоміших визначних памʼяток Чехії. Цього року внутрішнє оздоблення церкви реконструювали, а також знайшли нові поховання у фундаменті будівлі.

Усі ці чинники вплинули на те, що адміністрація цвинтарної церкви Всіх Святих намагається докласти максимум зусиль, щоб зберегти памʼятку. Відомо, що реставрація триватиме ще два роки.

Зведена наприкінці XIV століття церква була частково перебудована в XVIII столітті в стилі бароко. Коли цвинтар перестав вміщати нові могили, кістки стали викопувати і переносити в храм.

Як зароджувалася французька плеяда Півдня України

Наприкінці XVIII – початку XIX століття Південь України певною мірою став привабливий для іноземних переселенців. У цей час уряд Російської імперії намагавсяу тому числі освоювати регіон руками західноєвропейців. Не останнє місце у цьому процесі займали французи, які утворили тут потужний конгломерат управлінців, аграріїв, промисловців та інших фахівців. Вони не просто приїхали заробляти гроші на торгівлі або вирощуванні винограду, але й дали поштовх до розвитку окремих галузей економіки, якими сьогодні тут продовжують користуватися (суднобудівництво, виноградарство, вівчарство, тощо).

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».