У "Церкві з черепів" у Чехії заборонять фотозйомку з 1 січня 2020 року

Цвинтарна церква Всіх Святих на околиці міста Кутна Гора на півночі Чехії з 1 січня 2020 року вводить заборону на фото- і відеозйомку всередині церкви.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на Reuters.

 

"Ми хочемо, щоб у цьому місці панувала урочиста атмосфера, повернути йому духовний характер. Крім того, нікому не повинні загрожувати палиці для селфі", — заявила директорка парафіяльної опікунської ради Радка Крейчі.

Зараз осуарій або Костніцу відвідує близько 300 тисяч осіб щорічно, це одна з найвідоміших визначних памʼяток Чехії. Цього року внутрішнє оздоблення церкви реконструювали, а також знайшли нові поховання у фундаменті будівлі.

Усі ці чинники вплинули на те, що адміністрація цвинтарної церкви Всіх Святих намагається докласти максимум зусиль, щоб зберегти памʼятку. Відомо, що реставрація триватиме ще два роки.

Зведена наприкінці XIV століття церква була частково перебудована в XVIII столітті в стилі бароко. Коли цвинтар перестав вміщати нові могили, кістки стали викопувати і переносити в храм.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.