Археологи знайшли на віллі в Іспанії давньоримський сейф

Археологи виявили в римській віллі в центральній частині Іспанії сейф, який датується IV століттям нашої ери. Артефакт являє собою дерев'яну скриню з бронзовим облицюванням і залізними шипами.

Про це пише zn.ua з посиланням на The History blog.

Сейфи, відомі як арка феррата, використовували для зберігання цінних речей: прикрас, монет, текстилю та важливих документів в римських приватних будинках і установах. Оскільки сейфи були виконані з дерева, до нашого часу збереглося всього чотири відомих зразка. Три сейфи збереглися після виверження Везувію в 79 році нашої ери, а єдина арка феррата, знайдена на території Іспанії, була виявлена в Арагоні.

Віллу, на якій знайшли сейф, назвали Каса-дель-Мітрео, оскільки поруч знаходився храм Мітри. Віллу побудували в кінці І - на початку ІІ століття, а наступні століття її розширювали і перебудовували. Вона розташовувалася за межами римського міста Емеріта-Августа.

Чим займався господар вілли, невідомо. Але вчені вважають, що це була заможна родина, оскільки вілла складалася з 15 кімнат, які включали в себе ванну і кухню, а також чотирьох додаткових приміщень. Дослідники припускають, що сім'я могла бути пов'язана з торгівлею, а чотири додаткових кімнати використовували для продажу товарів.

На другому поверсі будівлі розташовувалися ще дві кімнати, одна з яких обрушилася в результаті пожежі, причини якої невідомі.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.

Професор Дмитро Білий: "Після геноциду на Кавказі залишилося не більше 10% черкеського населення"

У травні 1864 року на Червоній Поляні неподалік від Сочі відбулася остання битва з російськими військами черкеських воїнів, під час якої всі вони загинули. Власне, місцина отримала таку назву, бо вся вона була залита кров'ю. А вже 21 травня 1864 року російські війська влаштували переможний парад. Це означало остаточну поразку черкесів у війні, яку вони вели проти царської росії понад сто років.