Археологи знайшли на віллі в Іспанії давньоримський сейф

Археологи виявили в римській віллі в центральній частині Іспанії сейф, який датується IV століттям нашої ери. Артефакт являє собою дерев'яну скриню з бронзовим облицюванням і залізними шипами.

Про це пише zn.ua з посиланням на The History blog.

Сейфи, відомі як арка феррата, використовували для зберігання цінних речей: прикрас, монет, текстилю та важливих документів в римських приватних будинках і установах. Оскільки сейфи були виконані з дерева, до нашого часу збереглося всього чотири відомих зразка. Три сейфи збереглися після виверження Везувію в 79 році нашої ери, а єдина арка феррата, знайдена на території Іспанії, була виявлена в Арагоні.

Віллу, на якій знайшли сейф, назвали Каса-дель-Мітрео, оскільки поруч знаходився храм Мітри. Віллу побудували в кінці І - на початку ІІ століття, а наступні століття її розширювали і перебудовували. Вона розташовувалася за межами римського міста Емеріта-Августа.

Чим займався господар вілли, невідомо. Але вчені вважають, що це була заможна родина, оскільки вілла складалася з 15 кімнат, які включали в себе ванну і кухню, а також чотирьох додаткових приміщень. Дослідники припускають, що сім'я могла бути пов'язана з торгівлею, а чотири додаткових кімнати використовували для продажу товарів.

На другому поверсі будівлі розташовувалися ще дві кімнати, одна з яких обрушилася в результаті пожежі, причини якої невідомі.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.