Проти калінінградського блогера порушили кримінальну справу про реабілітацію нацизму

У Калінінграді Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу про реабілітацію нацизму (частина 3 статті 354.1 КК РФ) проти 34-річного блогера Миколи Горєлова (відомий під псевдонімом Микола Кириченко).

Про це "Медіазоні" розповіла адвокат Марія Бонцлер.

Микола Горєлов
Микола Горєлов
Фото: facebook.com/NoMorePears

Справу порушили через опубліковану в соцмережі "ВКонтакті" "літературну замітку", в якій згадується насильство червоноармійців над мирним німецьким населенням під час Другої світової війни.

Видання Комерсант подає фрагмент із допису блогера, який публікуємо мовою оригіналу:

"Наряду с вымышленными дояркой из Северной Кореи Ким Мин Со и пенсионером из Смоленска Иваном Павловичем Сухоруковым "признательность красноармейцам" выражают Адольф Гитлер и Иосиф Сталин.

Так, Адольф Гитлер, вещающий, по замыслу автора, из Седьмого круга Ада, пивного бара "Варево Дьявола", говорит: "Красноармейцы потеряли на войне столько людей, что вокруг войны и победы создается ореол жертвенности, без которого моя репутация суперзлодея могла бы сойти на нет!"

А Сталин, в свою очередь, изрекает: "Пошли бы они так же в бой по приказу товарища Троцкого? Черта с два! Он, видите ли, интеллектуал, талант, писатель — на кой ляд такой обычному солдату нужен?"

У прес-службі регіонального управління Слідчого комітету порушення справи не коментують. За "поширення відомостей, що виражають явну неповагу до суспільства про дні військової слави і пам'ятні дати Росії" блогеру може загрожувати штраф, громадські роботи або виправні роботи.

Горєлов раніше писав кінорецензії для ЗМІ і вів блог на сайті "Ехо Москви".

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.