Проти калінінградського блогера порушили кримінальну справу про реабілітацію нацизму

У Калінінграді Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу про реабілітацію нацизму (частина 3 статті 354.1 КК РФ) проти 34-річного блогера Миколи Горєлова (відомий під псевдонімом Микола Кириченко).

Про це "Медіазоні" розповіла адвокат Марія Бонцлер.

Микола Горєлов
Микола Горєлов
Фото: facebook.com/NoMorePears

Справу порушили через опубліковану в соцмережі "ВКонтакті" "літературну замітку", в якій згадується насильство червоноармійців над мирним німецьким населенням під час Другої світової війни.

Видання Комерсант подає фрагмент із допису блогера, який публікуємо мовою оригіналу:

"Наряду с вымышленными дояркой из Северной Кореи Ким Мин Со и пенсионером из Смоленска Иваном Павловичем Сухоруковым "признательность красноармейцам" выражают Адольф Гитлер и Иосиф Сталин.

Так, Адольф Гитлер, вещающий, по замыслу автора, из Седьмого круга Ада, пивного бара "Варево Дьявола", говорит: "Красноармейцы потеряли на войне столько людей, что вокруг войны и победы создается ореол жертвенности, без которого моя репутация суперзлодея могла бы сойти на нет!"

А Сталин, в свою очередь, изрекает: "Пошли бы они так же в бой по приказу товарища Троцкого? Черта с два! Он, видите ли, интеллектуал, талант, писатель — на кой ляд такой обычному солдату нужен?"

У прес-службі регіонального управління Слідчого комітету порушення справи не коментують. За "поширення відомостей, що виражають явну неповагу до суспільства про дні військової слави і пам'ятні дати Росії" блогеру може загрожувати штраф, громадські роботи або виправні роботи.

Горєлов раніше писав кінорецензії для ЗМІ і вів блог на сайті "Ехо Москви".

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.