Дослідники виявили печеру із зображеннями звірів, яким 13 тис. років. ВІДЕО

Археологи виявили нові наскельні малюнки, яким близько 13 тис. років, у печері Фонт Мейджор, Іспанія.

Дослідники оглянули печеру після сильної повені, що відбулась у Каталонії в жовтні 2019-го. Малюнки знайти не очікували, натрапили на них випадково. Про відкриття оголосили не зразу, бо хотіли спочатку убезпечити і вивчити ділянку, повідомляє Газета.UA із посиланням на The Ancient Origins.

 

Всього знайшли близько 100 прикладів наскельного абстрактного живопису. Серед них близько 40 зображень тварин: оленів, конів, волів, що населяли цю частину Європи.

Демонструють лише частину із них. Археологи підкреслюють, що величезна кількість і якість малюнків означає, що це важливе відкриття і має неоціненне значення для історії.

Вважають, що колись печера була святинею або релігійним святилищем. Цілком імовірно, що тут проводили релігійні та інші церемонії. Твори мистецтва могли мати якесь магічне або духовне значення для людей кам'яного віку, які їх створили.

Малюнки зроблені на шарі м'якого піщаного грунту і навіть необережні дотики можуть їх зіпсувати. Археологи наголосили, що печера, імовірно, не буде доступною для публіки. Автономний уряд Каталонії оголосив її культурним надбанням і взяв під захист.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.