АНОНС: Презентація книги "Війна України проти Радянської Росії у 1920 році"

Видавництво «Темпора» і Книгарня "Є" запрошують на презентацію книжки «Війна України проти Радянської Росії у 1920 році (документи та матеріали)», упорядника і автора передмови – Ярослава Тинченка.

Про це повідомляють організатори у Facebook.

 

Минає 100 років з моменту завершення піврічної епопеї збройної боротьби Армії Української Народної Республіки спільно з польськими союзниками проти більшовиків.

З квітня і до 21 листопада 1920 р. Армія УНР відстоювала свою державу, ведучи бої на території сучасних Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської областей.

21 листопада 1920 р. під тиском червоних військ Армія УНР була змушена відступити на територію, зайняту поляками, і потому інтернована.

Три розділи книжки – "Документи Армії Української Народної Республіки", "Документи Червоної армії" і "Спогади та матеріали білогвардійських формувань у Польщі" розкривають характер збройного протистояння поміж українськими, радянськими, польськими та білогвардійськими збройними формуваннями.

У книжці вперше опубліковано 13 документів та 10 кольорових схем з українських архівів (ЦДАВОУ), 26 документів та 9 кольорових схем, які зберігаються в архівах Російської Федерації (РГВА, ГАРФ), про бойові дії Армії УНР проти більшовиків у 1920 році.


Автор: Ярослав Тинченко – історик, автор багатьох праць з української військової історії, зокрема, періоду Визвольних змагань, заступник директора Національного військово-історичного музею України з наукової роботи, працівник Збройних сил України.


Модерує: Ольга Петренко-Цеунова.


Час:
26 лютого, середа, 18:30


Місце:
Книгарня Є, вул. Лисенка, 3, м. Київ


Вхід вільний

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.