В Ірані виявили незвичайний наскальний малюнок

Наскальний живопис, який знайшли в Теймарі в Центральному Ірані, як з’ясували вчені, зображує людину-богомола.

Різьба на камені розміром приблизно 14 см була вперше виявлена на розкопках у 2018 році, проте спочатку археологи не змогли ідентифікувати її через незвичайну форму, повідомляє НВ із посиланням на EurekAlert.

 
ФОТО: MOHAMMAD NASERIFARD

Наскальні зображення, або петрогліфи безхребетних тварин рідкісні, тому іранські ентомологи об'єдналися з археологами, щоб спробувати визначити, що ж було намальовано на цьому зображенні.

Вони порівнювали різьблення з іншими зображеннями людей по всьому світу і з місцевими шестиногими істотами, з якими могли зіткнутися доісторичні художники.

Шість кінцівок на малюнку вказують на те, що на ньому зображено комаху, в той час як великі очі і хапальні верхні лапи з високою ймовірністю належать богомолу, визначили вчені.

Детальне дослідження малюнка і порівняння зображення з каталогом місцевої фауни дозволило вченим припустити, що зображений на малюнку богомол належить до виду Empusa.

Дослідники вважають, що лапи в середині малюнка з дивними колами на кінцях не належить богомолу, а схожі на Squatter Man — антропоморфну фігуру, яка зображується на петрогліфах по всьому світу.

В цей час неможливо точно сказати, скільки років петрогліфам, тому що санкції проти Ірану забороняють використання радіоактивних матеріалів, необхідних для радіовуглецевого аналізу. Проте, експерти Ян Брауер і Гус ван Веін досліджували ділянку Теймар і оцінили, що різьблення було зроблено приблизно 40 000 років тому.

Можна тільки здогадуватися, чому доісторичні люди відчували необхідність вирізати людину-богомола в скелі. Як стверджують автори, різьблення свідчить про те, що "в доісторичні часи, майже як сьогодні, богомоли були символами містицизму".

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем