"Людина-дракон": вид, що може змінити історію еволюції. ФОТО

Китайські дослідники знайшли череп, який міг належати абсолютно новому виду людини.

Вони кажуть, що це наш найближчий еволюційний родич серед відомих видів прадавньої людини, таких як неандертальці та Homo erectus (людина прямоходяча), пише ВВС. Україна.

 
фото: KAI GENG

Науковці назвали його Homo longi від китайського long – дракон. Цей вид мешкав у Східній Азії щонайменше 146 000 років тому.

Результати дослідження опублікували в журналі The Innovation.

Череп знайшли у Харбіні, на північному сході Китаю, у 1933 році, але увагу вчених він привернув лише недавно.

"Це одна з найважливіших скам'янілостей періоду останнього мільйону років, які наразі виявлені", - сказав BBC News Кріс Стрінгер, провідний британський експерт з еволюції людини, який був членом дослідницької групи.

"Ми знайшли окремий вид, який ще не став Homo sapiens, але належав до окремої гілки, що розвивалася протягом кількох сотень тисяч років і врешті-решт вимерла".

Дослідники кажуть, що це відкриття може переписати історію еволюції людини. Їхній аналіз свідчить, що ця гілка людського генеалогічного древа тісніше пов'язана з Homo sapiens, ніж неандертальці.

 
фото: KAI GENG

Харбінський череп – найбільший з коли-небудь виявлених черепів архаїчних людей. На думку вчених, він міг вмістити мозок, який за розміром можна порівняти з мозком сучасної людини.

Людина-дракон мала великі, майже квадратні очниці, товсті надбрівні дуги, широкий рот та величезні зуби.

"Скам'янілість добре збереглася. Є багато деталей, які мають вирішальне значення для розуміння еволюції роду Homo та походження Homo sapiens", - каже Цян Цзи, професор палеонтології Хебейського університету.

"Череп являє собою мозаїчну комбінацію примітивних та більш сучасних рис, що відрізняє його від інших, вже відомих видів Homo".

На думку вчених, череп належав чоловіку міцної статури. Про його спосіб життя відомо мало, оскільки череп забрали з місця, де його первісно знайшли.

Знахідку здійснив 1933 року робітник, який будував міст через річку Сунгарі у Харбіні.

У той час місто перебувало під японською окупацією. Підозрюючи, що це культурна цінність, китаєць таємно вивіз його додому, щоб він не потрапив до рук окупантів.

Він сховав череп на дні родинного колодязя, де він зберігався близько 80 років. Чоловік розповів сім'ї про знахідку перед смертю – так вона потрапила до рук науковців.

 
фото: KAI GENG

У наукових колах точаться суперечки про те, чи є череп рештками Homo sapiens, неандертальців, так званих денисівських людей (за назвою печери на Алтаї) чи це "щось зовсім інше".

Однак китайські дослідники стверджують, що знайдена скам'янілість являє собою поступову еволюцію нового виду.

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін