У Шотландії натрапили на бункер "таємної армії" Черчилля. ФОТО

На півдні Шотландії під час санітарної вирубки дерев у лісі робітники виявили секретний бункер часів Другої світової війни.

Це був секретний притулок, повідомляє Газета.UA із посиланням на BBC News.

Світлина ілюстративна
Світлина ілюстративна
ФОТО: FLS/ALAN BRABY

Історики вважають, що це бункер використовувався в якості бази для одного з таємних допоміжних підрозділів, які називали "секретної армією Черчилля". Ці партизанські загони формували на випадок повномасштабного вторгнення Німеччини у Британію.

 
ФОТО: FLS/AOC ARCHAEOLOGY

У загони набирали місцевих жителів, які добре знали околиці. Вони мали проводити диверсії в тилу ворога.

"Це відкриття дає нам уявлення про один з найбільш секретних підрозділів, які діяли під час Другої світової війни. Такі бункери знаходять вкрай рідко, так як їх місце розташування завжди трималося в секреті. Більшість з них за минулі роки були загублені або поховані під землею", - каже археолог Метт Річі.

 
ФОТО: FLS/AOC ARCHAEOLOGY

Згідно з архівними даними, бункер був призначений для семи чоловік. Вони були озброєні револьверами, автоматами, снайперською гвинтівкою і вибухівкою. У самому бункері археологи нічого не знайшли.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.