У Нідерландах викрадено картину Ван Гога

Позаминулої ночі з музею Сінгер Ларен у Нідерландах викрадено картину Ван Гога

У ніч з неділі 29 на понеділок 30 березня з музею Сінгер Ларен викрадено картину "Весняний сад. Парафіяльний сад у Нуенені" (1884 р.) Вінсента ван Гога, анписану у 1884 році. Картина була орендована музеєм для виставки "Дзеркало душі".

Директор музею Ян Рудольф де Лорм заявив "Ми глибоко шоковані, сердиті і сумні. Мистецтво є для того, щоб ділитися, насолоджуватися, надихатись і тішитись, особливо у такі часи [пандемії – ред.]. Мистецтво має велике значення для нашої культури".

Ван Гог (1853-1890) намалював картину в саду батьків у південному нідерландському місті Нуенен. Його батько був там пастором. За даними музею, парафіяльний сад був місцем відпочинку та натхнення для молодого живописця.

Картина Ван Гога
Музей Сінгер Ларен

«Симон Петлюра інтернаціоналізує українське питання піснею»: невідома історія тріумфу «Щедрика» в Європі

«Завдяки цій державній інституції генерал Петлюра, керівник нової республіки вирішив спробувати показати світу окремішнє існування та етнічну ідентичність свого народу. – Пише французький критик.
– Які ці люди далекі від нашого мізерного прагматичного менталітету, яка в них відчувається віра! Дві години співу "a capella" іноземною мовою закінчилися чотирикратним викликом на біс – це характеризує найкраще успіх цього вечора».

Акт Злуки. Спогад архієпископа Варлаама

Легкою сніжною імлою окритий, зранку прокинувся Київ, але піднялося вгору сонце й розвіяло імлу. Вздовж вулиць і бульварів стоять, мов дівчата в шлюбних сукнях, вкриті інеєм дерева. По всіх, пухнатим снігом вкритих, вулицях незвичайний рух. Організації, школи, діти, молодь і старше громадянство, все святочно вдягнене, гуртками й поодинці – поспішає до Св. Софії на велике свято

Шибениці на Західній Україні на початку 1945 року

Привселюдні страти повстанців на початку 1945 року на території Чернівецької області та України загалом як спроба НКВД подолати опір населення радянським завойовникам. До історії ще одного радянського злочину

Карл XII в Україні. Розповідь кароліна. Частина друга

Відбулася Полтавська битва, про яку багато написали люди, які заздрили Карлу ХІІ і хвалили росіян. Я можу впевнено заявити, що шведи виграли так само, як і росіяни. Росіяни зранку Полтавської битви втратили стільки ж людей, скільки ми втратили наприкінці битви. Якби росіяни виграли так славетно, як вони і їхні прихильники намагаються стверджувати, то вони мали б переслідувати шведську армію. Але армія тільки на другий день перейшла через Дніпро