Слідчий комітет РФ підозрює українців у публікації фото нацистів під час акції «Безсмертний полк»

Слідчий комітет Росії підозрює громадян України в причетності до публікацій фотографій лідерів нацистської Німеччини під час онлайн-акції «Безсмертний полк».

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на пресслужбу Слідчого комітету Росії.

 

Фігурантами справи стали четверо громадян Росії. Кримінальні справи порушено проти Данила Симонова з Пермі, Андрія Шабанова з Самари, Дениса Воронцова з Волгограда, а також Вʼячеслава Круглова з Ульянівська.

Згідно з повідомленням, Круглов у 2017 році був засуджений за "злочин екстремістського характеру", а в 2018 — за крадіжку. У підозрюваних провели обшуки, їх допитують слідчі.

"Під час попереднього слідства встановлено інші епізоди аналогічних злочинів. Серед причетних до реабілітації нацизму є особи, які розміщували фотографії нацистських злочинців з території іноземних держав, зокрема України та Естонії", — йдеться в повідомленні.


Про що йдеться?

Акція "Безсмертний полк" у 2020 році в Росії проводилася онлайн через пандемію коронавірусу. Будь-хто охочий міг завантажити на сайті фото родичів-ветеранів, після чого вони зʼявлялись в інтернеті, по телебаченню і на медіа-екранах у форматі віртуальної ходи.

Як стверджує Слідчий комітет, у рамках акції були завантажені фотографії кількох лідерів нацистської Німеччини. Зокрема, зображення рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера супроводили коментарем про те, що на фотографії зображений нібито полковник Алексєєв В. М.

Крім того, на сайті "Банк памʼяті" розмістили анкету з фотографією Адольфа Гітлера та коментарем, що на ній зображено учасника "Великої Вітчизняної війни" "Гітле Адоль Алоїсо".

Як зароджувалася французька плеяда Півдня України

Наприкінці XVIII – початку XIX століття Південь України певною мірою став привабливий для іноземних переселенців. У цей час уряд Російської імперії намагавсяу тому числі освоювати регіон руками західноєвропейців. Не останнє місце у цьому процесі займали французи, які утворили тут потужний конгломерат управлінців, аграріїв, промисловців та інших фахівців. Вони не просто приїхали заробляти гроші на торгівлі або вирощуванні винограду, але й дали поштовх до розвитку окремих галузей економіки, якими сьогодні тут продовжують користуватися (суднобудівництво, виноградарство, вівчарство, тощо).

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».