Корпус «Титаніка» дозволили розкрити вперше за 108 років

Уперше за 108 років з моменту катастрофи «Титаніка» суд у Вірджинії дозволив розкрити обшивку корабля.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на The Washington Post.

 

Суд дозволив експедицію, назвавши її "унікальною можливістю відновити артефакт, який внесе свій вклад у спадщину, що залишилася після втрати "Титаніка".

Дослідники планують дістати бездротовий телеграф Marconi, а також інші артефакти. Саме за допомгою цього телеграфу корабель передавав сигнал лиха.

Також відомо, що на цей телеграф лайнер отримував повідомлення з попередженнями про айсберг від інших суден, які він проігнорував.

Компанія R.M.S. Titanic (RMST) повинна розробити фінансовий план і представити його на затвердження суду, що може бути складно через пандемію COVID-19.

Вирушити в експедицію планують цього літа.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків