Корпус «Титаніка» дозволили розкрити вперше за 108 років

Уперше за 108 років з моменту катастрофи «Титаніка» суд у Вірджинії дозволив розкрити обшивку корабля.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на The Washington Post.

 

Суд дозволив експедицію, назвавши її "унікальною можливістю відновити артефакт, який внесе свій вклад у спадщину, що залишилася після втрати "Титаніка".

Дослідники планують дістати бездротовий телеграф Marconi, а також інші артефакти. Саме за допомгою цього телеграфу корабель передавав сигнал лиха.

Також відомо, що на цей телеграф лайнер отримував повідомлення з попередженнями про айсберг від інших суден, які він проігнорував.

Компанія R.M.S. Titanic (RMST) повинна розробити фінансовий план і представити його на затвердження суду, що може бути складно через пандемію COVID-19.

Вирушити в експедицію планують цього літа.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.