Заповідник "Хортиця" презентує неординарну виставку натюрмортів. ВІДЕО

У музейних студіях "Місто за порогами" Національного заповідника "Хортиця" 25 червня почне діяти нова виставка, присвячена українському козацтву. В експозиції переважатиме натюрморт, створений із музейних предметів.

Про це повідомляє пресслужба заповідника.

 

"З 25 червня у нас відкривається нова надзвичайна виставка "Де є бої – там є герої. Українському козацтву присвячується". Запевняємо, що такого Ви ще не бачили. Виставка присвячена славетній історії українського козацтва та її найяскравішому епізоду – Національно-визвольній війні під проводом Б. Хмельницького", – йдеться в повідомленні.

У заповіднику зазначили, що створювали експозицію, надихаючись полотнами Давіда Тенірса молодшого із зображенням Брюсельської галереї Ерцгерцога Леопольда Вільгельма.

На виставці представлять картини різноманітних жанрів: портрети, батальні полотна й пейзажі. Проте провідним автори експозиції обрали натюрморт, але не живописний, а створений із музейних предметів.

Працюватиме виставка від 25 червня з середи до неділі з 10:00 до 16:30.

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.