У Британії на аукціоні продають зображення музи Пікассо

У Лондоні на аукціоні продають картину художника Пабло Пікассо, на якій він зобразив свою музу — Марі-Терезу Вальтер.

Про це повідомляється на сайті аукціонного дому Sotheby's.

 

Роботу продадуть 28 липня. Її оціночна вартість — 6—9 млн фунтів стерлінгів (7,4—11 мільйонів доларів).

Роботу Пікассо намалював у 1931 році вугільним олівцем і підписав "Жінка, що спить". Вважається, що вона присвячена Вальтер — саме у ці роки у неї був роман з художником. Ці стосунки надихнули Пікассо на створення безлічі полотен, малюнків і скульптур, які згодом назвали шедеврами.

Їхні стосунки почалися, коли Марі-Терезі було 17 років, а Пікассо — 45, він був у шлюбі та проживав зі своєю першою дружиною, російською балериною Ольгою Хохловою.

Портрет Пікассо зберігав до самої смерті, після чого він перейшов до його сина Бернарда. Нинішній власник купив роботу у 1986 році.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.