Допостилася. Вирок за серпи і молоти в мережі

Новотроїцький районний суд Херсонської області визнав винною пенсіонерку у поширенні комуністичної символіки та пропаганді комуністичного тоталітарного режиму (ч.2 ст.436-1 КК України) і призначив п’ять років позбавлення волі, замінивши на іспитовий термін один рік.

Про це повідомляє "Главком" з посиланням на вирок від 11 листопада.

 

Протягом 2016-2018 років обвинувачена на своїй сторінці у соціальній мережі "Однокласники" опублікувала низку фото та відеофайлів із зображеннями символіки комуністичного режиму.

Зокрема, 9 листопада 2016 року на "стіні" "Однокласників" жінка розмістила колаж зі світлиною радянського державного і партійного діяча Леоніда Брежнєва та текстівкою: "Если в Украине убрать барыг у власти, то через пять лет люди скажут – А нах*** нам та Европа".

22 січня 2017 року обвинувачена розмістила світлину із зображенням державного гербу СРСР (офіційна емблема радянської держави) на червоному фоні. А 27 жовтня 2018 року – опублікувала кілька світлин із радянськими комуністичними діячами на фоні червоного прапору з зображенням перехрещеного серпа та молоту.

Згідно із судовою мистецтвознавчою експертизою Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 12 червня 2020 року, на вищевказаних фото та відеофайлах містяться зображення символіки комуністичного режиму.

Обвинувачена пенсіонерка повністю визнала вину та щиро розкаялася. Крім цього, вона уклала з прокурором угоду про визнання винуватості, що дозволило їй уникнути реального терміну ув'язнення.

Суд переконався у добровільності укладення сторонами угоди і затвердив її.

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину

«Десять міліонів пятсот тищ. І крапка». Українцям нав’язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.

Початок (не) братської колонізації

Сотня років знадобилась Росії, щоб нав’язати свою владу і запустити процес широкомасштабної колонізації України. Зусилля царату були спрямовані на цілковиту асиміляцію та інтеграцію у політичній, економічній, соціальній, культурній та духовній сферах суспільного життя.

Ніч розгону. Міленіали з Пласту, які не пішли з Майдану

Раннім ранком 30 листопада близько 2000 «беркутівців» атакували протестувальників, які залишались на Євромайдані. Ця ніч змінила історію України. Наступного дня – 1 грудня – сотні тисяч киян вийшли на масову акцію протесту. Ким були ті, хто залишився ночувати на Майдані Незалежності? Попри те, що основні лідери Євромайдану напередодні ввечері (29 листопада) фактично закликали розходитись. Прирікаючи тих, хто залишається, на маргіналізацію протесту. Як це вже було під час мовного Майдану.