У Фастові відкрили погруддя Андрія Саєнка

Андрій Саєнко - місцевий підприємець, що став бійцем 7-ої Сотні Самооборони, загинув у лютому 2014 від кульового поранення

У Фастові відкрили погруддя героя Небесної Сотні Андрія Савенка.

Ініціатором встановлення пам'ятника і проведення конкурсу став голова благодійного фонду "Пам'яті Небесної Сотні" Андрій Павленко.

Заступниця генерального директора Національного музею Революції Гідності Антоніна Піпко на відкритті зазначила, що пам'ять має властивість розсіюватися: "Тому увічення цієї пам'яті, її плекання набуває величезного значення – особливо в ці дні, в цей час, коли триває інформаційна війна проти Майдану. Інформаційна війна проти тих цінностей, які відстоював Майдан, знову піднімає таку хвилю. Цей пам'ятник у Фастові Андрієві Саєнку й одночасно всім Героям Небесної Сотні дасть можливість нам зберігати цю пам'ять, примножувати її і – продовжувати революцію!.."

 

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.