В Ізраїлі виявили напис 1500-річної давнини

Група ізраїльських археологів та волонтерів виявила стародавній напис під час розкопок у селищі ет-Таїба в долині Їзреел

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Israel 21c.

Грецький напис "Ісус, народжений Марією", був набитий на камені, який, ймовірно, був частиною рамки перед входом до церкви у часи Візантійської імперії (наприкінці 5-го століття).

За словами археолога з Інституту археології при Єврейському університеті в Єрусалимі Леї Ді-Сегні, цей напис міг бути набитий на камені ще під час будівництва церкви.

Він додав, що тоді речення "Ісус, народжений Марією" використовувалося для захисту вірян від сатани. Ба більше, у ті часи цю фразу також часто писали на початку документів.

"Це перші докази існування візантійської церкви в селі ет-Таїба, і цей (напис - ред.) також підтверджує діяльність християн, які жили в цьому регіоні", - заявив співробітник Управління старожитностей Ізраїлю Валід Атраш.

Зазначається, що розкопки, в яких брали участь археологи, студенти, волонтери та місцеві жителі, розпочалися до будівництва дороги у самому селищі.

 

Від сестер-жалібниць до воячок: жінки в Армії УНР

В архівних джерелах можна зустріти чимало згадок про «сестер-жалібниць». За цим непоказним терміном приховується цілий пласт згадок, пов’язаних з участю жінок у визвольних змаганнях 1917-1921 років у складі армії УНР. Слідуючи поклику, вони опікувались хворими та пораненими, а під тиском обставин брали на себе обов’язки воячок, розвідниць та зв’язкових. І завжди піклувались про ближніх більше, ніж за себе

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Як дипломати УНР у Празі на інформаційному фронті воювали

Інформаційна війна – це, звісно ж, не винахід нинішнього часу. Нам часто здається, що ті інформаційні виклики, перед якими ми стоїмо сьогодні, є унікальними з огляду на нові технології, які приніс початок третього тисячоліття. Частково це правда. Сто років тому не існувало ні телебачення, ні інтернету, ні соціальних мереж. Однак вже існували газети і журнали, які були потужною зброєю впливу на громадську думку і позицію еліт.

Сталева труна на вісім персон

17 лютого 1864 року, сто п'ятдесят сім років тому, підводний човен "Hunley" конструкції Горація Ханлі атакував і потопив паровий шлюп "Housatonic" і це була перша в історії успішна атака корабля з глибини. Не надто тямущі в історії люди приписують Жулю Верну купу передбачень, і в тому числі – мало не винахід підводного човна. Це не так, це дуже сильно не так. Чистих передбачень у Жуля Верна дуже мало, а підводних човнів на той час було збудовано вже з десяток.