Трипільські горщики й тетрадрахма поповнили колекцію хмельницького музею

Хмельницькому обласному краєзнавчому музею передали нові експонати, серед яких трипільські горщики та монета І століття.

Про це музей повідомляє у Фейсбуці.

 

Зазначається, що колекцію закладу поповнили трипільські горщики з розписним орнаментом V-ІV тис. до Р. Х., монета "Тетрадрахма", датована І ст. після Р. Х., а також ґудзик із зображенням сонця – герба Подільського воєводства.

Нові експонати закладу передав Сергій Добжанський, який давно співпрацює з музейниками.

Загалом у фондах краєзнавчого музею зберігається майже 65 тисяч експонатів. Серед них унікальні ювелірні вироби Болохівської землі ХІІ-ХІІІ ст., колекція зброї ХІХ-ХХ ст., яка вважається однією з найкращих в Україні, ікони, подільська кераміка, фарфор тощо.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.