АНОНС: презентація бази даних "Похід на схід. Якою насправді була мережа ОУН в Україні у 1940-х""

Дослідники Центру досліджень визвольного руху пропрацювали сотні джерел та архівних документів, щоб створити таку базу даних. Результати досліджень нанесли на інтерактивну мапу

25 березня о 19:30 експерти презентують інтерактивну базу даних, яка відображає мережу ОУН на території України на початку 1940-х років.

Організатори проекту: Олександр Оксимець, Центр Досліджень Визвольного Руху, Texty.org.ua

Дослідники Центру досліджень визвольного руху пропрацювали сотні джерел та архівних документів, щоб створити таку базу даних.

Для східної, південної, північної та центральної України встановлено географічні точки до кожного низового осередку організації. Для західної України — рівні областей та районів.

Результати досліджень нанесли на інтерактивну мапу. До кожного обласного центру також створили інформаційну довідку.

 

Учасники презентації:

     Іван Патриляк — доктор історичних наук, професор, декан Історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, голова Вченої ради Центру досліджень визвольного руху, фахівець з історії українського визвольного руху

     Ігор Бігун — науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху, співавтор проєкту "Інтерактивна мапа ОУН".

     Ярослав Антонюк — доктор історичних наук, співавтор проєкту "Інтерактивна мапа ОУН".

     Петро Боднар — керівник відділу дослідження дезінформації Texty.org.ua та розробник інтерактивної мапи.

     Роман Кульчинський — головний редактор Texty.org.ua

У зв'язку з карантинними обмеженнями презентація відбудеться онлайн, слідкувати за трансляцією та долучитися на Фейсбук-сторінках Центру досліджень визвольного руху та Texty.org.ua.

Отже, 25 березня о 19.30 запрошуємо всіх охочих долучатися зі своїми питаннями та заувагами в коментарях.

Автори проєкту зазначають, що ця дата-історія буде доповнюватися по мірі підготовки та знаходження нової інформації, і запрошують дослідників подавати свої доповнення на скриньку: info@upa.in.ua.

Підготовка та реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці Український культурний фонд. Позиція УКФ може не збігатися з думками авторів проєкту.

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.

Лем. Життя не з цієї землі

«Лем. Життя не з цієї землі» — це не лише біографія Станіслава Лема, а й драматична й чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, у якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.

Дослідження демографічних втрат унаслідок Голодомору як злочин?

В історії України було немало трагічних подій, але саме Голодомор 1932—1933 рр. залишається предметом гарячих дискусій та обговорень. І стосується це не стільки сутнісної характеристики Голодомору як геноциду Українського народу, що вже визнано в Україні на законодавчому рівні, скільки полеміки стосовно кількості втрат унаслідок Голодомору і намагання окремих істориків та юристів нав’язати саме число втрат у 7—10, а тепер вже 10—12 мільйонів як незаперечну істину, що не підлягає обговоренню.

Митці і КҐБ: скелети у шафі художника Миколи Глущенка

Попри «білий» бекграунд та декаду богемного життя в Парижі, Художнику вдалося побудувати успішну кар’єру у Радянському Союзі. Його не репресували після повернення з-за кордону у тридцятих, як-то часто відбувалося з іншими поверненцями. Натомість Глущенка часто відправляли в закордонні відрядження, він вільно зустрічався з іноземцями, які приїжджали до країни Рад, супроводжував дипломатичні візити, спокійно надсилав листи за межі СРСР та отримував посилки з іноземними книгами.