Українська Атлантида: перший музей штучно затоплених земель створять на Херсонщині. ВІДЕО

На Херсонщині створять перший в Україні музей штучно затоплених земель.

Про це повідомляється на сайті Херсонської облдержадміністрації.

 

"Українська Атлантида – так дослідники назвали частину населених пунктів у Нововоронцовці, які вже понад 60 років перебувають під водою. Тут створять перший в Україні музей штучно затоплених земель Нижнього Подніпров'я водами Каховського водосховища", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що проєкт реалізується за підтримки Херсонської ОДА.

Музей буде базою для підводних досліджень в регіоні як з історичного, так і з екологічного аспектів.

Наразі дослідники обстежили частину затопленої території та виявили залишки будинків, телеграфні стовпи та кузні, ювелірні прикраси та біжутерію ХІХ – почату ХХ століття, частини оснащення військових часів Другої світової війни, елементи військового спорядження австро-угорської армії часів національно-визвольних змагань 1917-1921 років.

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.