Археологи знайшли 7000-річні записи з мовою, яку неможливо розшифрувати

Знахідка може бути прикладом протописьма.

Вченими знайдена в Панагюріште (Болгарія) доісторична глиняна плита, яка, можливо, містить доалфавітне письмо або протописемне різьблення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Archaeology in Bulgaria.

 
ФОТО: National Institute and Museum of Archaeology

Експерти не впевнені, але є припущення, що ця знахідка з епохи неоліту й енеоліту може бути прикладом протописьма. Мається на увазі, що завдяки їй передавали інформацію за допомогою письмових засобів.

Такі стародавні керамічні артефакти доалфавітної писемності (або протописемності) з'явилися приблизно від 7 тис до 8 тис років тому. Багато з них були однакової еліптичної форми та знаходилися біля Балканських гір.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.