Археологи знайшли 7000-річні записи з мовою, яку неможливо розшифрувати

Знахідка може бути прикладом протописьма.

Вченими знайдена в Панагюріште (Болгарія) доісторична глиняна плита, яка, можливо, містить доалфавітне письмо або протописемне різьблення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Archaeology in Bulgaria.

 
ФОТО: National Institute and Museum of Archaeology

Експерти не впевнені, але є припущення, що ця знахідка з епохи неоліту й енеоліту може бути прикладом протописьма. Мається на увазі, що завдяки їй передавали інформацію за допомогою письмових засобів.

Такі стародавні керамічні артефакти доалфавітної писемності (або протописемності) з'явилися приблизно від 7 тис до 8 тис років тому. Багато з них були однакової еліптичної форми та знаходилися біля Балканських гір.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.