Кліп «Історія України за 5 хвилин» отримав Національну музичну премію YUNA 2021

Премію за найкращий відеокліп - на пісню «Історія України за 5 хвилин» (реж. Сашко Даниленко) - одержав гурт ТНМК

Як передає кореспондент Укрінформу, імена лауреатів оголосили 12 травня під час ювілейної, 10-ї церемонії вручення премії YUNA в київському Палаці "Україна".

 

Гурт ТНМК отримав премію за кліп на пісню "Історія України за 5 хвилин". Режисером кліпу є Сашко Даниленко.

Лідер гурту Фагот прокоментував на своїй фейсбук-сторінці: "чудо в тому, що раптом з переліку шоубізнесових продуктів експерти віддали перевагу продукту ідеологічному, і саме це мене як здивувало, так і вселило радість та впевненість в тому, що всі ми йдемо у правильному напрямку!

Дякую всім, хто долучився до цієї роботи - Сашку Палію за ідею, Артему Полежаці за прекрасний текст, Артему Біденку за витончений менеджмент, Сергію Кондратьєву за саунд та особливо Сашку Даниленкові, котрий геніально відчув пісню, та досконало та з душею все це намалював!"

Теми

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.

Лем. Життя не з цієї землі

«Лем. Життя не з цієї землі» — це не лише біографія Станіслава Лема, а й драматична й чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, у якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.

Дослідження демографічних втрат унаслідок Голодомору як злочин?

В історії України було немало трагічних подій, але саме Голодомор 1932—1933 рр. залишається предметом гарячих дискусій та обговорень. І стосується це не стільки сутнісної характеристики Голодомору як геноциду Українського народу, що вже визнано в Україні на законодавчому рівні, скільки полеміки стосовно кількості втрат унаслідок Голодомору і намагання окремих істориків та юристів нав’язати саме число втрат у 7—10, а тепер вже 10—12 мільйонів як незаперечну істину, що не підлягає обговоренню.

Митці і КҐБ: скелети у шафі художника Миколи Глущенка

Попри «білий» бекграунд та декаду богемного життя в Парижі, Художнику вдалося побудувати успішну кар’єру у Радянському Союзі. Його не репресували після повернення з-за кордону у тридцятих, як-то часто відбувалося з іншими поверненцями. Натомість Глущенка часто відправляли в закордонні відрядження, він вільно зустрічався з іноземцями, які приїжджали до країни Рад, супроводжував дипломатичні візити, спокійно надсилав листи за межі СРСР та отримував посилки з іноземними книгами.