Будинок Агати Крісті виставили на продаж

Будинок письменниці Агати Крісті у Великій Британії виставили на продаж.

Його вартість оцінюють у 2,75 млн фунтів стерлінгів ($3,87 млн), повідомляє ВВС. України.

 

Агата Крісті разом зі своїм чоловіком купили "Вінтербрук-хаус" у Воллінгфорді (Оксфордшир) в 1934 році.

Саме там з-під її пера з'явилася на світ відома у всьому світі міс Марпл та були написані останні книги про Еркюля Пуаро.

Мер Воллінгфорда Маркус Гарріс вважає, що з будинку потрібно зробити музей і зберегти його для шанувальників королеви детективів.

"Агата Крісті – найпопулярніший автор після Шекспіра, і ми зобов'язані спробувати врятувати це чудове майно і мати щось, що було б даниною її життя і творчості", - сказав він ВВС.

Він додав, що працює над планом збору коштів і сподівається відтворити ту обстановку, яка була за життя письменниці.

У триповерховому будинку п'ять спалень. Він також має історичну табличку на фасаді.

Грегор Кляйнкнехт, який зі своєю сім'єю жив у будинку останні 20 років, сказав, що "мешкати у такому особливому місці було привілеєм".

Крісті визнана однією з найбільш продаваних письменниць в історії – її романи продали тиражем понад два мільярди примірників.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.