Будинок Агати Крісті виставили на продаж

Будинок письменниці Агати Крісті у Великій Британії виставили на продаж.

Його вартість оцінюють у 2,75 млн фунтів стерлінгів ($3,87 млн), повідомляє ВВС. України.

 

Агата Крісті разом зі своїм чоловіком купили "Вінтербрук-хаус" у Воллінгфорді (Оксфордшир) в 1934 році.

Саме там з-під її пера з'явилася на світ відома у всьому світі міс Марпл та були написані останні книги про Еркюля Пуаро.

Мер Воллінгфорда Маркус Гарріс вважає, що з будинку потрібно зробити музей і зберегти його для шанувальників королеви детективів.

"Агата Крісті – найпопулярніший автор після Шекспіра, і ми зобов'язані спробувати врятувати це чудове майно і мати щось, що було б даниною її життя і творчості", - сказав він ВВС.

Він додав, що працює над планом збору коштів і сподівається відтворити ту обстановку, яка була за життя письменниці.

У триповерховому будинку п'ять спалень. Він також має історичну табличку на фасаді.

Грегор Кляйнкнехт, який зі своєю сім'єю жив у будинку останні 20 років, сказав, що "мешкати у такому особливому місці було привілеєм".

Крісті визнана однією з найбільш продаваних письменниць в історії – її романи продали тиражем понад два мільярди примірників.

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.