Триває збір коштів для учасників боротьби за незалежність

"Давайте не забувати, що серед борців за незалежність є ті, хто досі живе і - на жаль для них і на ганьбу для нас - у злиднях. ... Давайте покажемо, що шануємо їх не лише до глибини своїх сердець, але й до глибини своїх гаманців"

Кілька місяців тому Харківська правозахисна група та Благодійний фонд "Людина і право" відкрили благодійну програму допомоги політв'язням радянських часів. Запущено збір коштів для учасників боротьби за незалежність.

Цю ініціативу підтримав Володимир В'ятрович"Завтра будемо відзначати 30 річницю відновлення незалежності. Будемо згадувати людей, завдяки кому вона стала можливою в 1991.

Давайте не забувати, що серед них є ті, хто досі живе і - на жаль для них і на ганьбу для нас - у злиднях. ... Давайте покажемо, що шануємо їх не лише до глибини своїх сердець, але й до глибини своїх гаманців".

Станом на середину червня було зібрано близько 40 тисяч гривень.

 
Дисидент Микола Матусевич. Нещодавно Васильківська міська рада відмовила йому у наданні одноразової матеріальної допомоги, але після хвилі обурення громадянського суспільства таки виплатила 5000 грн

Ви можете теж підтримати колишніх політв'язнів, які потребують допомоги, перерахувавши кошти на спеціальний картковий рахунок БФ "Людина і право" у ПриватБанку: 5169330523283171

Благодійний фонд не бере жодної копійки на адміністрування цього проекту. Всі зібрані кошти будуть спрямовані безпосередньо за призначенням.

Спостережна рада – Орина Сокульська, Ігор Козловський та Микола Горбаль.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.

Прожекти Лаврентія Берії. Уривок з книги Богдана Гориня "Під ковпаком окупантів"

Лаврєнтій Берія — великий фахівець з удосконалення концлагерів ГУЛАГу — після смерти Сталіна раптом із деспота перетворився на "ліберала", захисника несправедливо репресованих, покривджених. Таке перетворення жорстокого чекіста на ліберала не було випадковим: Берія був сповнений віри, що наблизився той час, коли саме він очолить велику державу СССР, тому вирішив змінити про себе громадську думку.