АНОНС: Показ документального фільму «Уламки»

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні в межах виставкового проєкту «Український Схід» відбудеться показ документального фільму «Уламки», створеного знімальним цехом Артура Якубова.

Про це "Історичній правді" повідомили у пресслужбі Музею.

 

Глядачі познайомляться з маленькими героями, які втратили важливу частину свого життя через бойові дії на Сході України. Їхні оповіді розкривають сувору дійсність прифронтового містечка та безмежну трагедію людської долі.

Також буде продемонстровано місця глибокого тилу, де війна, наче і не ступала, а все одно лишила свої криваві сліди. У фільмі постає невидима сторона оточуючого нас життя, де діти і небайдужі дорослі долають труднощі, що стають їм на шляху.

Як відомо, прифронтова територія Сходу України нині є замінованою, що наражає на небезпеку понад 220 тисяч дітей. За період воєнних дій правозахисними організаціями зафіксовано не менше ніж півтора десятка військових об'єктів і об'єктів збройних груп, які розміщувалися у межах 500 м від дитячих садків та шкіл або прямо на їхній території.

У перший клас шкіл прифронтової зони пішли діти, які народилися й виросли під звуки війни. Вони жили в будинках, у які щомиті міг влучити снаряд, ходять до школи, де вікна, закладені мішками з піском. Хіба це дитинство? Більшість дітей зі Сходу не уявляють іншої реальності та безпечніших умов життя.


Документальна стрічка, створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно, занурює нас у світ зламаного дитинства.


Час: 19 вересня, неділя, 11:00


Місце:
м. Київ, вул. Лаврська, 27, Головна експозиція Музею


Контакти організаторів:

Тел. 097 168 86 57 Жанна Очеретяна – акредитація ЗМІ.

e-mail: warmuseum.kiev@gmail.com

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.