База даних «Український мартиролог ХХ ст.» продовжує наповнюватися

Сьогодні до бази даних «Український мартиролог ХХ ст.» додано картки ще про 1470 жертв репресій в Україні, у тому числі 11 фотодокументів

Базу даних зазначеного ресурсу було поповнено за наданою інформацією Державними архівами Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Чернігівської областей та Центральним державним архівом вищих органів влади та управління.

Надану інформацію було опрацьовано фахівцями Центрального державного електронного архіву України, і станом на 22 вересня 2021 року в базі даних "Український мартиролог ХХ ст." доступна інформація про 74 995 репресованих осіб.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.