Мін'юст Росії підтримав позов прокуратури щодо ліквідації ПЦ «Меморіал»

Головне управління Міністерства юстиції РФ у Москві підтримало позов російської прокуратури про ліквідацію правозахисного центру «Меморіал».

Про це йдеться у позиції відомства за позовом, з яким ознайомився Інтерфакс.

 

У Мін'юсті повторюють звинувачення російських прокурорів, що "організація здійснювала свою діяльність із неодноразовими порушеннями законодавства РФ, неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності".

Мосміськсуд розпочав підготовку засідання за позовом прокуратури про ліквідацію ПЦ "Меморіал", але відклав його до 29 листопада. У вівторок біля суду зібралася група прихильників правозахисного центру та журналісти. Своєю чергою, у зв'язку із засіданням у Мосміськсуді було посилено заходи безпеки.


Нагадуємо, що два тижні тому Генеральна прокуратура РФ подала позов до Верховного суду щодо ліквідації "Міжнародного Меморіалу".

Організацію "Міжнародний Меморіал" та шість її підрозділів внесено до реєстру "іноземних агентів", який складає Мін'юст РФ. "Меморіал" неодноразово штрафували за відсутність маркування "іноагенту".


Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне та правозахисне товариство "Меморіал" ("Міжнародний Меморіал") – одна з найстаріших некомерційних організацій, яка займається дослідженням політичних репресій у СРСР та сучасній Росії.

Її було засновано 1992 року в Москві. Одним із організаторів та першим почесним головою товариства "Меморіал" був академік Андрій Сахаров.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.