На островах поблизу берегів Шотландії знайшли меч доби вікінгів

На Оркнейських островах поблизу берегів Шотландії археологи знайшли вцілілий меч у похованні доби вікінгів.

Про це повідомляє BBC.

 

Повідомляється, що знахідку – важкий меч – ідентифікували приблизно ІХ століттям. Аби зберегти його в якомога найкращому стані, меч підняли разом із шаром ґрунту і в такому вигляді транспортували до лабораторії, після чого продовжили розкопки. Зазначається, що гарда меча мала вишукані візерунки, які важко роздивитися через іржу.

 

"Цей меч є таким крихким, що ми поки навіть не знаємо, як він виглядає зі зворотнього боку, але дізнаємося про це вже в найближчі місяці. Залізо, з якого зроблений меч, сильно покрите корозією, багато деталей видно лише через рентген", - йдеться у заяві експедиції.

ЗМІ відзначає, що це поховання вперше розкопали ще у 2015 році. Археологи розраховують, що на місці поховання знайдуть також інші артефакти тієї доби.

Зазначається, що раніше поблизу було знайдено човен вікінгів, а також ще одне поховання, у якому також лежала зброя. Як вважають археологи, ці могили належали норвезьким поселенцям, які першими прибули на Оркнейські острови.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".