Українець намагався провезти через кордон старовинну шпагу

Раритетну зброю – старовинну шпагу, намагався перевезти через кордон житель Тернопільської області.

Про це у Фейсбуці повідомляє Закарпатська митниця.

 

"3 січня 2022 року, у зоні митного поста "Тиса" закарпатські митники виявили в рейсовому автобусі старовинну зброю, яку намагалися завезти в Україну в обхід декларування та без дозвільних документів.

Порушник митного законодавства – 27-річний житель Тернопільщини, який, повертаючись з Італії додому, під час проходження митних процедур "забув" задекларувати старовинний витвір військового мистецтва – шпагу", - йдеться у повідомленні.

Зброю виявили інспектори-оперативники управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці під час перевірки салону автобуса, який здійснював міжнародні перевезення.

Раритет, упакований в чорну поліетиленову плівку з написом, лежав на верхній полиці серед особистих речей інших пасажирів.

Перед проходженням митного контролю у "червоному коридорі", цей пасажир свідомо вказав у декларації виключно паспортні дані та відсутність будь-яких товарів, переміщення яких обмежено або заборонено без дозвільних документів.

У поясненні він зазначив, що перевозив шаблю на прохання малознайомої особи з Риму в Україну.

Згідно з чинним законодавством, для перевезення через кордон будь-якої зброї необхідні дозвільні документи відповідних органів, зокрема, з експертною оцінкою. У цьому випадку пасажир не мав при собі жодних дозвільних документів на старовинну шпагу.

Щодо тернополянина складено протокол про порушення митних правил.

Крім цього, митниця скерувала повідомлення до правоохоронного відомства за ознаками статті 263 Кримінального кодексу України – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.