Запрацював інформаційний онлайн-проєкт «Ukraine War Today»

На сайті системно збирають інформацію про хід російсько-української війни

Від початку російського вторгнення в Україну Український інститут національної пам'яті та ГО "Українська жіноча варта" втілюють інформаційний онлайн-проєкт "Ukraine War Today".

Мета ресурсу − забезпечити системне донесення інформації про події російсько-української війни та їхні безпосередні наслідки у регіональному розрізі. Його основою є інтерактивна карта та географічно-хронологічний перелік різноманітних фактів: бойових дій, наслідків російських обстрілів та бомбардувань, зруйнованої російської техніки, подій на окупованих територіях тощо.

Окремі розділи сайту надають поточну оперативну інформацію по кожному регіону та знайомлять з поіменною базою даних знищених і полонених окупантів.
Участь у проєкті на волонтерських засадах беруть співробітники УІНП та інших інституцій.

Геоінформаційний ресурс розрахований на журналістів, політологів, істориків з різних країн (має українську, англійську та російську мовні версії). Він може стати довгостроковою ґрунтовною базою для оперативної та ретроспективної аналітики.

Зараз триває наповнення усіх розділів і мовних версій сайту, у т.ч. за попередні числа.
 


Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.