«The Jerusalem Post» оприлюднив топ-50 євреїв світу

Рейтинг найвпливовіших євреїв світу очолив президент України

У дні єврейського свята Рош-га-Шан щоденна ізраїльська газета "The Jerusalem Post" оприлюднила рейтинг 50 найвпливовіших євреїв світу. Перше місце у ньому посів президент України Володимир Зеленський.

 

Перших 12 позицій у топ-50 євреїв світу виглядає таким чином:

1. Володимир Зеленський, президент України;

2. Яїр Лапід, прем'єр-міністр Ізраїлю;

3. Елізабет Борн, прем'єр-міністр Франції;

4. Том Найдс, посол США в Ізраїлі;

5. Беньямін Нетаньягу, лідер ізраїльської опозиції та колишній прем'єр-міністр Ізраїлю;

6. Дана Волден, керівниця компанії "Disney General Entertainment Content";

7. Рональд Лаудер, президент Всесвітнього єврейського конгресу;

8. Ентоні Блінкен, держсекретар США;

9. Ривка Фридман-Фельдман, суддя Єрусалимського окружного суду;

10. Адена Хефец, генеральный директор Divvy Homes;

11. Іцхак та Міхаль Герцоґ, президент Ізраїлю з дружиною;

12. Бенні Ганц, міністр оборони Ізраїлю; Гідеон Саар, міністр юстиції Ізраїлю,  і  Авігдор Ліберман, міністр фінансів Ізраїлю.

Зеленський на обкладинці ізраїльського видання The Jerusalem Post
Зеленський на обкладинці ізраїльського видання The Jerusalem Post

Дев’ять імен: репресована свобода

Народи Балтії у 1918-1920 рр. зуміли здобути та захистити незалежність. У Литві, Латвії та Естонії утворилися національні держави. Втім, у 1940 р. після окупації балтійських держав Червоною армією, між жорна радянських репресій потрапили представники усіх груп політичних еліт трьох країн, без різниці, якою була їхня попередня орієнтація – демократична чи вождистська.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.