АНОНС: фестиваль LEGIO Historica у Кропивницькому

1-2 жовтня у Кропивницькому відбудеться благодійний історичний фестиваль LEGIO Historica.

1-2 жовтня у Кропивницькому відбудеться благодійний історичний фестиваль LEGIO Historica.

Щороку на початку жовтня у Херсоні відбувався історичний фестиваль. Зараз місто знаходиться у тимчасовій окупації і п'ятий за ліком фест переноситься, сподіваємось, на наступний рік. Натомість, організатори вирішили зібратись у Кропивницькому - місто стало одним з головних хабів для переселенців з Херсонщини, багато з них саме його обрали у якості тимчасового прихистку.

На історичному фестивалі відбудеться понад 20 подій - лекцій, воркшопів, дискусій, екскурсій, кінопереглядів, зустрічей - де багато дізнаєтесь про історію України, зокрема Південної її частини, поміркуєте з лекторами про процеси деколонізації, протидію російським історичним фейкам, осмислення досвіду окупації в історії і багато іншого.

Фестиваль матиме благодійний характер - збиратимуть кошти на користь жителів тимчасово окупованої Херсонщини, які не можуть покинути власну домівку. 

Фестивальна програма стартує об 11:00 в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Д.І.Чижевського (вул. Велика Перспективна, 24) та простор іАтмосфера Мир 2.0 (вул. Велика Перспективна, 19).

Вхід на усі події вільний, але організатори просять заповнити реєстраційну форму.

 

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.