Серіал "Колапс" номіновано на Шевченківську премію

Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка оголосив список кандидатур на здобуття премії у 2023 році

Як повідомляє Укрінформ,  Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка оголосив список кандидатур на здобуття премії у 2023 році.

 

Головну культурну нагороду України вручать митцям у сферах літератури, літературознавства та мистецтвознавства, журналістики, музичного і візуального мистецтв, кіно та театру.

Серед номінантів - документальний серіал "Колапс. Як українці зруйнували імперію зла", автор сценарію - Олександр Зінченко, режисер - Сергій Лисенко.

Серіал розповідає про вихід України з СРСР та роль українців у його розпаді. Телевізійна прем'єра серіалу відбулася 23 серпня 2021 року. 

Окрім, "Колапсу" у номінації "Кіномистецтво" на премію також претендують:

  • телевізійний серіал "Мама", автори: Олеся Жураківська, Валентина Руденко, Тарас Ткаченко, Тетяна Куц, Вікторія Горенштейн;
  • повнометражний ігровий фільм "Клондайк", автор: Марина Горбач;
  • фільм "Земля блакитна, ніби апельсин", авторка: Ірина Цілик.

Переможців премії за номінаціями оголосять у березні 2023 року. 

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.