Український дисидент отримає міжнародну нагороду

У четвер, 17 листопада, о 21:00 на телеканалі Суспільне Культура розпочнеться пряма трансляція церемонії вручення чеської "Нагороди Пам'яті народів", якою щорічно, з 2010 року, вшановують видатних борців з тоталітаризмом.
Мета нагородження — розповісти історію своєї країни, через її борців та борчинь.

 

Цього року вперше нагороду отримає і лауреат з України. Ним став дисидент Мирослав Маринович. Він український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінкської групи, організатор амністерського руху в Україні, віце-ректор Українського Католицького Університету у Львові.

Подія відбудеться у Національному театрі у Празі. Коментуватимуть прямий ефір урочистої церемонії телеведуча Суспільне Культура Софія Челяк і правозахисник Володимир Бєглов.

Організаторами події є освітня громадська організація "Post Bellum", заснована чеськими журналістами та істориками. Співорганізатори події — суспільний мовник Чехії — телеканал ČT24.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.