Археологічну знахідку XVIII століття у Києві засипали

Наприкінці минулого тижні розкопки були завершені. А вранці 21 листопада розкоп був засипаний без музеєфікації.

12 листопада археолог Національного заповідника "Софія Київська" Тимур Бобровський спільно з Інститутом археології НАН України виявили у Києві на вулиці Володимирській несподівану археологічну знахідку.

 

Це були підмурки цегляної споруди середини XVIII століття у вигляді кола діаметром близько 6,5 м, зі стінами товщиною до 1 м, фундаментами, глибшими за 1,5 м, потужними зовнішніми лопатками або контрфорсами. Також там виявлені фундаменти того ж часу або трохи раніші.

Наприкінці минулого тижні розкопки були завершені. А вранці 21 листопада розкоп був засипаний без музеєфікації.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.