Суворов залишається у Херсоні

Військова адміністрація Херсона відмовляється перейменувати Суворовський район у місті

Начальниця Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова повідомила, що перейменовувати Суворовський район у звільненому від російських окупантів Херсоні вона не буде.

Суворовський район створений у 1965 році і розташований у центральній частині міста. Назва походить від імені російського генералісімуса, кавалера усіх російських державних нагород, організатора придушень Коліївщини, польського повстання Костюшка, депортації греків з Криму та ногайців з Кубані Олександра Суворова.

У радянський час ім'я Суворова попри явно непролетарське походження використовувалось з ідеологічною метою маркування підпорядкованих Росії територій.

 
Гіпсовий зліпок з обличчя Суворова

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.

Професор Дмитро Білий: "Після геноциду на Кавказі залишилося не більше 10% черкеського населення"

У травні 1864 року на Червоній Поляні неподалік від Сочі відбулася остання битва з російськими військами черкеських воїнів, під час якої всі вони загинули. Власне, місцина отримала таку назву, бо вся вона була залита кров'ю. А вже 21 травня 1864 року російські війська влаштували переможний парад. Це означало остаточну поразку черкесів у війні, яку вони вели проти царської росії понад сто років.