Англомовний курс про історію та культуру України доступний у вільному доступі

Англомовний курс про історію та культуру України, який отримав відзнаку University of Washington, відтепер доступний на освітній платформі Coursera

Про це йдеться на сайті Читомо.

Курс з історії, культури та суспільства України ознайомлює з темами від середньовіччя до сьогодення. Кожен модуль присвячений певному історичному періоду і складається з відеолекцій, допоміжних матеріалів, що містять у собі важливі дати, словник та список літератури, рекомендованої до прочитання.

Модуль 1. Незалежна Україна

Модуль 2. Київська Русь у середні віки

Модуль 3. Українські землі за останній період

Модуль 4. Україна у XIX столітті

Модуль 5. Україна в ХХ столітті

Окрім англійської, курс можна пройти норвезькою, французькою та італійською мовами. Лекторами і лекторками курсу стали українські історики: Наталя Шліхта, Вадим Арістов, Максим Яковлєв, Тетяна Григор'єва та Катерина Диса. 

Зареєструватися на курс можна за посиланням.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.