Англомовний курс про історію та культуру України доступний у вільному доступі

Англомовний курс про історію та культуру України, який отримав відзнаку University of Washington, відтепер доступний на освітній платформі Coursera

Про це йдеться на сайті Читомо.

Курс з історії, культури та суспільства України ознайомлює з темами від середньовіччя до сьогодення. Кожен модуль присвячений певному історичному періоду і складається з відеолекцій, допоміжних матеріалів, що містять у собі важливі дати, словник та список літератури, рекомендованої до прочитання.

Модуль 1. Незалежна Україна

Модуль 2. Київська Русь у середні віки

Модуль 3. Українські землі за останній період

Модуль 4. Україна у XIX столітті

Модуль 5. Україна в ХХ столітті

Окрім англійської, курс можна пройти норвезькою, французькою та італійською мовами. Лекторами і лекторками курсу стали українські історики: Наталя Шліхта, Вадим Арістов, Максим Яковлєв, Тетяна Григор'єва та Катерина Диса. 

Зареєструватися на курс можна за посиланням.

 

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".