У Відні пройде виставка творів Івана Марчука

У столиці Австрії 12-14 травня пройде виставка творів про Україну та нескорений дух її народу одного з найвідоміших українських художників сучасності Івана Марчука

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Фейсбук-сторінку митця.

"Австрія підтримала Україну у трагічний для нашої країни час, прихистила десятки тисяч матерів з дітьми, старих, постраждалих від війни з Ірпеня і Бучі, Херсонщини й Запоріжжя, тих територій, де руйнація й біда... Виставка моїх творів 12-14 травня 2023, що відбудеться завдяки добрим друзям у Європі, під патронатом Офісу Президента України, за сприяння Посольства України в Австрії – моя дяка жителям прекрасного міста та його гостям!", - написав художник.

На виставці, яка відбуватиметься в історичній будівлі Aula der Wissenschaften, буде представлено ретроспективу з близько 150 творів автора.

Раніше картину відомого українського художника Івана Марчука "Сад спокуси" під час благодійного аукціону "Art can help" було продано за рекордну суму - 120 тис. доларів. Досі полотна живих українських митців ще ніколи не продавалися на вітчизняних аукціонах за такі суми.

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.