Львівські митники передали маріупольському музею старовинну ікону

Львівські митники передали у фонд "Маріупольського краєзнавчого музею" старовинну позолочену ікону Богородиці ХІХ століття.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівської митниці.

Ікону "Богородиця Одигітрія" працівники митного поста "Львів аеропорт" вилучили до початку повномасштабного вторгнення. Згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України, ікона мала бути передана музею Донецької області.

"Наш музей все одно буде відновлюватись і ця ікона є символічною. Ми постараємося обє'днати експонати, колекції і зусилля всіх регіонів, аби почати нове життя. Тому я сьогодні запрошую всіх після перемоги до Маріуполя, який ми теж відбудуємо. Адже відомо, що наше місто також названо в честь Богородиці Марії", — каже в.о. директора "Маріупольського краєзнавчого музею" Олександр Горе.

Ікона тимчасово зберігатиметься в одному із музеїв Львова.

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?