Львівські митники передали маріупольському музею старовинну ікону

Львівські митники передали у фонд "Маріупольського краєзнавчого музею" старовинну позолочену ікону Богородиці ХІХ століття.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівської митниці.

Ікону "Богородиця Одигітрія" працівники митного поста "Львів аеропорт" вилучили до початку повномасштабного вторгнення. Згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України, ікона мала бути передана музею Донецької області.

"Наш музей все одно буде відновлюватись і ця ікона є символічною. Ми постараємося обє'днати експонати, колекції і зусилля всіх регіонів, аби почати нове життя. Тому я сьогодні запрошую всіх після перемоги до Маріуполя, який ми теж відбудуємо. Адже відомо, що наше місто також названо в честь Богородиці Марії", — каже в.о. директора "Маріупольського краєзнавчого музею" Олександр Горе.

Ікона тимчасово зберігатиметься в одному із музеїв Львова.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.