Львівські митники передали маріупольському музею старовинну ікону

Львівські митники передали у фонд "Маріупольського краєзнавчого музею" старовинну позолочену ікону Богородиці ХІХ століття.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівської митниці.

Ікону "Богородиця Одигітрія" працівники митного поста "Львів аеропорт" вилучили до початку повномасштабного вторгнення. Згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України, ікона мала бути передана музею Донецької області.

"Наш музей все одно буде відновлюватись і ця ікона є символічною. Ми постараємося обє'днати експонати, колекції і зусилля всіх регіонів, аби почати нове життя. Тому я сьогодні запрошую всіх після перемоги до Маріуполя, який ми теж відбудуємо. Адже відомо, що наше місто також названо в честь Богородиці Марії", — каже в.о. директора "Маріупольського краєзнавчого музею" Олександр Горе.

Ікона тимчасово зберігатиметься в одному із музеїв Львова.

 

Корюківка: забута трагедія. Як нацисти знищили 7-тисячне містечко

Символом звірств нацистів на окупованій території СРСР радянська пропаганда зробила білоруську Хатинь. Знищення близько 7 тисяч українців у Корюківці на Чернігівщині з ідеологічних причин не набуло розголосу.

"Троянські вісті". Український Мюнхгаузен та інші помічники більшовицьких людоловів

Як і кого з українських діячів більшовики використовували для спецоперацій на Заході.

Дев’ять імен: репресована свобода

Народи Балтії у 1918-1920 рр. зуміли здобути та захистити незалежність. У Литві, Латвії та Естонії утворилися національні держави. Втім, у 1940 р. після окупації балтійських держав Червоною армією, між жорна радянських репресій потрапили представники усіх груп політичних еліт трьох країн, без різниці, якою була їхня попередня орієнтація – демократична чи вождистська.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.