У Холодному Яру відкриють Меморіал козакам-добровольцям

27-мі вшанування героїв Холодного Яру відбудуться 17–18 червня 2023 року

Про це повідомив засновник Історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль. 

18 червня Історичний клуб "Холодний Яр" планує в Холодному Яру відкрити Меморіал козакам-добровольцям, які загинули в боротьбі за Українську державу, – Олегові Куцину-"Куму" ("Карпатська Січ", 93-тя ОМБр), Андрієві Жованику-"Татарину" (V Легіон), Герою України Дмитрові Коцюбайлу-"Да Вінчі" (ДУК "Правий сектор" і 67-ма ОМБр), Герою України Тарасові Бобаничу-"Хаммеру" (ДУК "Правий сектор"). Вшануємо і могилу Героя України Георгія Тарасенка.

А на хуторі Буда біля дуба Максима Залізняка, поруч із пам'ятником кобзареві Тарасові Силенку, постане ще один пам'ятник – Олегові Куцину, багатолітньому співорганізаторові вшанувань холодноярських героїв.

В околицях Грушківки буде поставлено два меморіальні знаки – на честь Юрія Горліса-Горського, Андрія Чорноти, які знищили залогу москалів на Майданах, та козаків 3-ї (Грушківської сотні) полку гайдамаків Холодного Яру. Отже, за один день ми разом з нашими однодумцями з "Правого сектору", V Легіону, "Карпатської Січі", Легіону Свободи, 93-ї ОМБр, чигиринськими та кам'янськими козаками хочемо поставити 7 пам'ятних знаків!

А ще буде освячення зброї святих борців за волю України!

А на Покрову будуть вшановані інші наші товариші. Тож закликаємо вас жертвувати на вшанування за реквізитами:

ПриватБанк, 4731 2196 4692 0573,

Оксана Герасимюк (секретарка проєкту); PayPal (Романа Коваля): kovalroman1@gmail.com

Запрошуємо наших однодумців узяти участь у 27-х вшануваннях героїв Холодного Яру та героїв нинішньої війни. 

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.