Ветеран ОУН Орест Васкул та лейтенант ЗСУ Денис Антіпов стали почесними громадянами Києва

Київська міська рада надала Денису Антіпову та Оресту Васкулу звання “Почесний громадянин міста Києва” (посмертно).

Про таке рішення, ухвалене 13 липня, повідомляє пресслужба фонду "Героїка".

Лейтенант Денис Антіпов був військовослужбовцем аеророзвідки 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, ветераном 81 оамбр, викладачем корейської мови, асистентом на кафедрі мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії ННІ філології Київського університету імені Тараса Шевченка. Випускник Київської школи економіки (KSE), громадський активіст, учасник мовного Майдану та Революції Гідності, засновник ветеранського бізнесу UA.GIFTS. Лицар ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

11 травня 2022 року Денис Антіпов загинув у віці 32 роки у ході оборонного бою поблизу села Довгеньке Ізюмського району Харківської області.

Орест Васкул – учасник збройного підпілля ОУН під час Другої Світової війни, пережив три арешти і 13 років радянських концентраційних таборів. Засновник і керівник Київського крайового братства ветеранів ОУН і УПА (1992-2021 рр.), член Головного проводу ОУН(б) (1995-2010 рр.), голова Теренового проводу ОУН (б) в Україні (1998-2005 рр.). Кавалер ордена "За заслуги" III ступеня. Помер 8 червня 2021 року у віці 93 років.

Загалом на засіданні присвоїли звання "Почесний громадянин м. Києва" вісьмом особам. Ще шість, крім Антіпова й Васкула, – гендиректор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко; диригент Герман Макаренко; хоровий диригент Євген Савчук; Герой України, композитор Євген Станкович; культуролог Максим Тимошенко; хірург Олександр Усенко.

 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.