Ветеран ОУН Орест Васкул та лейтенант ЗСУ Денис Антіпов стали почесними громадянами Києва

Київська міська рада надала Денису Антіпову та Оресту Васкулу звання “Почесний громадянин міста Києва” (посмертно).

Про таке рішення, ухвалене 13 липня, повідомляє пресслужба фонду "Героїка".

Лейтенант Денис Антіпов був військовослужбовцем аеророзвідки 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, ветераном 81 оамбр, викладачем корейської мови, асистентом на кафедрі мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії ННІ філології Київського університету імені Тараса Шевченка. Випускник Київської школи економіки (KSE), громадський активіст, учасник мовного Майдану та Революції Гідності, засновник ветеранського бізнесу UA.GIFTS. Лицар ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

11 травня 2022 року Денис Антіпов загинув у віці 32 роки у ході оборонного бою поблизу села Довгеньке Ізюмського району Харківської області.

Орест Васкул – учасник збройного підпілля ОУН під час Другої Світової війни, пережив три арешти і 13 років радянських концентраційних таборів. Засновник і керівник Київського крайового братства ветеранів ОУН і УПА (1992-2021 рр.), член Головного проводу ОУН(б) (1995-2010 рр.), голова Теренового проводу ОУН (б) в Україні (1998-2005 рр.). Кавалер ордена "За заслуги" III ступеня. Помер 8 червня 2021 року у віці 93 років.

Загалом на засіданні присвоїли звання "Почесний громадянин м. Києва" вісьмом особам. Ще шість, крім Антіпова й Васкула, – гендиректор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко; диригент Герман Макаренко; хоровий диригент Євген Савчук; Герой України, композитор Євген Станкович; культуролог Максим Тимошенко; хірург Олександр Усенко.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.