Радянський герб на щиті «Батьківщини-мати» замінять на український тризуб

Радянський герб на щиті скульптури «Батьківщина-мати» замінять на український державний символ Тризуб до Дня незалежності України.

Про це повідомили у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.  

Заміна серпа з молотом на тризуб на щиті монумента "Батьківщина-мати" коштуватиме 28 мільйонів гривень. Для цього МКІП залучило кошти бізнесу.  Про це на брифінгу в Національному музеї історії України у Другій світовій війні щодо заміни радянського герба на щиті монумента "Батьківщина-мати" повідомив міністр Олександр Ткаченко.

Новий герб буде об'ємною (не пласкою) конструкцією. Для її улаштування використовуватимуть 2 типи металу: нержавіюча сталь українського виробництва "Запоріжсталь" групи Метінвест та закордонного виробника. Сам монумент "Батьківщина-мати" було вироблено зі сталі "Запоріжсталі", "Азовсталі" та ММКІ. 

Оновлений щит пам'ятника "Батьківщина-мати" представлять до Дня Незалежності України 24 серпня.

Монумент "Батьківщини-мати" був споруджений у 1981 році, він є пам'яткою науки і техніки місцевого значення. Пам'ятник вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі.

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?